Karmienie gołębi pocztowych to coś więcej jak dobór odpowiedniej karmy. To sposób jej podania, dawka jaką należy przeznaczyć na gołębia. Wielu z nas koledzy hodowcy popełnia błędy typu: przekarmienie gołębi lub niedokarmienie w zależności od ciężkości lotu powinniśmy dobierać odpowiedni typ karmy i jej ilość. Aby zacząć naszą przygodę z omówieniem karmienia gołębi pocztowych zaczniemy od poznania typów karm.

Super Dieta firma MrowcaPierwszym rodzajem karm dla gołębi są karmy lekkie – lekkostrawne, do takich karm zaliczamy: Superdiety oraz karmy lekkostrawne.
Pierwszy typ: superdieta to rodzaj karmy której indeks sytości jest mniejszy a zrównoważony energetycznie coś typu: 60% węglowodany, 20% białka i 20% tłuszczy.
Przy karmach lekkich często występują ziarna ryżu paddy. Karmy, które polecamy: Superdieta z firmy Versele Lage, Dieta Mistrzów z firmy Mrowca.

Dieta ProteinowaDrugi typ: Dieta Proteinowa to rodzaj karmy której indeks sytości jest duży, jednakże szybko przyswajalny. W tego typu karmach mamy: 40% węglowodanów, 50% białka i 10% tłuszczy. Przy karmie typu Dieta Proteinowa bardzo szybko jesteśmy w stanie odbudować nasze gołębie. W połączeniu z 15-20% ilością konopii gołębie rosną na mięśniach dosłownie w oczach.
Karmę, którą polecamy: Dieta Proteinowa z firmy Mrowca.
Jej skład to: dari, kardi, sorgo, pszenica, soczewica, owies (łuskany), wyka, fasola mung.

Więcej o karmach już niebawem. Zapraszam wkrótce.